PRÍSTREŠOK “POD DEDOVOU ČEREŠŇOU”

Dátum: 27.05.2016 - 29.05.2016

Z rozpočtu školy a z výťažku športového podujatia “KOŠARIŠSKÁ 11” 2014 a 2015, ktorí darovali jej organizátori škole, za pomoci Obecného úradu Priepasné a stolárskych majstrov Valihorovcov z Priepasného, rodičov: Ľuboša Vičíka, Zdenka Žídeka, Jána Plačku, Miroslava Klbečku, Štefana Hamerlíka, Petra Janeku, Milana Batku, Slavomíra Mosného, Pavla Šišuláka a Borisa Havrlenta vzniklo nad plochou zámkovej dlažby pri hospodárskej budove prestrešenie, ktoré bude slúžiť ako letná trieda a dieľňa pre žiakov.
Drevenú konštrukciu navrhol a zrealizoval v priebehu jedného víkendu Ing. Pavol Sedlák – odborník v oblasti drevených stavebných konštrukcií Technickej univerzity vo Zvolene, ktorý po tesárskom majstrovi mlynov – dedovi Kohlmanovi, zdedil nadanie, fortieľ a precíznosť. Celú realizáciu vykonal bez nároku na odmenu a za takto “ušetrené” prostriedky bola zakúpená výstroj pre Turistický krúžok Ondreja Senku pri ZŠ Košariská.
Ďakujeme!